Správné čištění a údržba

Správné čištění je důležité.

Způsoby čištění

Sprchový kout je konstruován tak, aby jeho údržba a čištění byly minimální. Díky profilům, po kterých voda hladce steče, s vnitřním sklem, které je maximálně hladké. Aby váš sprchový kout po dlouhou dobu zářil čistotou, je nutné dodržovat několik zásad. Profily i skla čistěte pouze běžnými, jemnými prostředky. V žádném případě nepoužívejte abrazivní čistící prostředky, alkohol a nitroředidla. Povrch bezpečnostního skla je srovnatelný s okenním sklem, jemnými skleničkami atd. To znamená, že nesprávné čištění (např. hrubou mikrofázovou utěrkou) může způsobit škrábance na skle a narušení povrchové úpravy KERMI Clean (je-li aplikována). Minerální usazeniny způsobují znečištění, a proto je důležité pravidelné čištění. Odstranění starých usazenin je velmi pracné a trvá delší dobu. Zde je malý tip, který Vám ušetří čas i námahu: po každém sprchování vždy opláchněte vnitřní prostor sprchového koutu - nejprve horkou vodou, poté vodou studenou a následně osušte.

Minimální údržba zajistí optimální funkčnost.

Také mechanické díly sprchového koutu potřebují ošetřit, aby jejich trvanlivost a funkčnost byla co nejdéle bezproblémová. Doporučujeme proto jednou ročně ošetřit vodící kolejničky a panty např. vaselinou nebo silikonem ve spreji. Je také třeba dotáhnou šroubky pojezdů a pantů.

KermiClean

KermiClean

Povlakování s Cleanem zaručuje snadnou údržbu.

Clean – je speciální povlakování, jímž si sklo udrží povrch, který odpuzuje vodu. Voda poté zanechává na skle daleko méně nečistot, jako jsou kapky, zbytky mýdla a další nečistoty, které se na skle obvykle usazují. Čištění sice zcela neodpadá, ale je snadnější a méně náročné. Sprchový kout zůstane vždy krásně lesklý a čistý a Vy, díky snadnému čištění, ušetříte nejen peníze za úklidové prostředky, ale přispějete i k ochranně životního prostředí.

Způsoby čištění

K čištění skel, které jsou povlakovány Cleanem doporučujeme:

  • Měkké hadříky POZOR: vysoce účinné, drsné mikrofázové utěrky mohou poškodit povrch.
  • Běžné, neagresivní čistící prostředky, nebo prostředky k čištění skel.
  • Pozorně sledovat návod k použití u právě zvoleného čistícího prostředku. Nesmí obsahovat abrazivní složky.

Všeobecně platí, že po čištění je nutné sprchový kout důkladně opláchnout čistou vodou, aby byly odstraněny případné zbytky čistícího prostředku jak na sklech, tak i profilech.

Poznámka:

Sprchový kout bez prahu nebo s plochým prahem znamená vždy jisté omezení v oblasti stříkající vody. Proto je zcela běžné, že při čistění může voda vytékat.

Způsoby čištění